Başörtülüye ok atmak da yasak!

2010-04-09 08:18:00

Türkiye Okçuluk Federasyo-nu'na bağlı Antalya Okçuluk İhtisas Kulübü'ne bu sporu yapmak için başvuran Mukaddes Kübra Ataş (28), başörtülü olduğu gerekçesiyle geri çevrildi.

 

Antrenörle ve sorumlu kişilerle görüşen Ataş, başörtüsünün 'okçuluk eğitimine engel olduğu' şeklinde ilginç bir cevap aldı. Ataş, yetkililerden kararlarını gözden geçirmelerini istedi; ancak sonuçsuz kaldı. Bunun üzerine konuyu e-postayla Okçuluk Federasyonu'na aktaran genç kız, Federasyon'dan da cevap alamadı. Okçuluk İhtisas Kulübü Antrenörü Erol Ökten ise başörtülü birisinin okçuluk yapamayacağını ileri sürdü. Okçuluk Federasyonu'nun başörtüyü yasakladığını iddia eden Erol Ökten, "Burası Türkiye Okçuluk Federasyonu sahası. Federasyon bana derse ki; buraya başörtülü kimse girmeyecek, ben ne yapabilirim?" dedi. Antalya Okçuluk İhtisas Kulübü Müdürü Nejdet Kançın da basketbolcu olduğu için kuralları çok fazla bilmediğini ifade etti. Türkiye Okçuluk Federasyonu Başkanı Abdullah Topaloğlu ise uluslararası federasyon tarafından okçuluk sporu ile uğraşan erkek ve kadınların nasıl giyineceğine dair bir yönetmelik bulunduğunu ve bu yönetmelikte de 'türban ile ok atamaz' diye bir şeyin yazmadığını dile getirdi. Topaloğlu ayrıca yaşanan bu hadiseden sonra Antalya İhtisas Kulübü'nde hobi olarak ok atma sporunu yasaklayacaklarını söyledi.  ZAMAN GAZETESİ

 

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Mukaddes, bir bu okçuluğun eksikti :) 

yay çekimin fena sayılmaz! yeni öğrenen biri için. dirseğini az daha aşağı indirseydin daha güzel olurdu sanırım.

ya birde kafama takıldı, denize atmayımı düşünüyorsun o oku? :P (bak ben orayı biliyorum ordan denize ulaştırman baya bi zor olacak)

 

işin şakası bir yana üzücü bir durum.

her insan özgürce dilediği gibi giyinmeye ve  konuşmaya hakkı vardır! başörtüden - müslümandan- korkan zihniyeti hala anlamış değilim :)

0
0
0
Yorum Yaz